Новини ринку

АМКУ дозволив «Сільпо» придбати торговельну мережу «Фуршет»

Антимонопольний комітет України 18 лютого 2021 року надав дозвіл на набуття контролю ТОВ «Сільпо-Фуд» (група «Фоззі») над активами групи «Фуршет». Обидва учасники концентрації здійснюють роздрібну торгівлю переважно споживчими товарами повсякденного попиту. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

 «АМКУ проаналізував діяльність учасників концентрації у межах міст, на яких є перетин їх діяльності, а саме у Вінниці, Івано-Франківську, Калуші, Кам’янському, Камʼянець-Подільському, Коростишеві, Малині, Нетішині, Нікополі, Обухові, Полтаві, Прилуках, Смілі, Трускавці, Умані, Хмельницькому, Черкасах, Ірпені, Києві, Кривому Розі та Кропивницькому», — йдеться в повідомленні.

 Таким чином, під час розгляду заяви на концентрацію АМКУ було встановлено, що: сукупні частки учасників концентрації на регіональних ринках у відповідних територіальних межах за результатами 2019 року та 9 місяців 2020 року не досягають 30%, а отже і граничних показників, встановлених статтею 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції»; задіяні товарні ринки у відповідних територіальних межах є досить висококонкурентними; учасники концентрації зазнають конкуренції з боку інших учасників задіяних регіональних ринків. «Під час розгляду заяви учасники концентрації відмовилися від набуття контролю над активами у населених пунктах, на яких частки були значними, а концентрація могла б призвести до обмеження конкуренції», — зауважують у комітеті.

 Враховуючи наведене, АМКУ прийняв рішення, що заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України і надав відповідний дозвіл.

Джерело: Agravery.com