Новини ринку

На Миколаївщині відкрили найбільший у Європі промисловий розплідник королівської креветки

30 жовтня у селі Прогресівка Березанської ОТГ Миколаївської області відкрився найбільший у Європі та єдиний в Україні промисловий розплідник із виробництва королівської креветки. Про це повідомляє nikvesti.com.

«Виробництво білоногої креветки Penaeus Vannamei запустило ТОВ „Акваферма Тілігул“. Підготовка до запуску ферми тривала рік, її будівництво розпочали з червня. Загальна площа приміщень на фермі становить 6 тис. м². На аквафермі розміщено інкубаторію, приміщення для утримання маточного стада, приміщення для товарного вирощування, цех переробки. У приміщеннях ферми цілий рік підтримується необхідний клімат для вирощування креветки. При переході з одного цеху в інший персонал повинен проходити очищення та змінювати одноразовий спецодяг», — йдеться в повідомленні. Крім того, на даху змонтовано сонячну електростанцію, здатну забезпечити виробництво електроенергією.

 На фермі є наукова лабораторія, яку спорудили для вивчення популяції інших видів риб та контролю якості продукції. «Наступного року ми збільшимо зростання продукції до 550 тонн. Згодом цей показник, можливо, зросте до 3 тис. тонн. Ми орієнтуємося більше на внутрішній ринок у найближчі роки. Це близько 70%, 25−30% — продукції піде на експорт. Плануємо збільшувати цей показник із розвитком виробництва», — розповідає Всеволод Ковальчук, засновник ферми та директор ТОВ «Акваферма Тілігул». Підкреслимо, що інвестиції у створення ферми становили близько 180 мільйонів гривень. Частина коштів була взята в банках як кредит.

Наразі на фермі працюють кілька десятків співробітників. Загалом розвиток проекту розрахований на чотири роки, відповідно і зростання до 200 робочих місць. Зауважимо, що на відкритті ферми представники Національного реєстру рекордів України зафіксували акваферму з вирощування креветок як найбільший у країні об’єкт у цій категорії.

 «1 листопада після дезінфекції приміщень та ємностей розпочався процес зрощування першої партії креветки. Плануємо постачати свою продукцію до найбільших супермаркетів країни, поступово розширюючи ринок», — підсумували на фермі.

Джерело: Agravery.com