Новини ринку

На українському ринку продавці імпортного сиру вже конкурують між собою

 Засилля імпортного сиру на українському ринку і зниження купівельного попиту не дозволяють вітчизняним сироварам вести нормальний бізнес.

«Багато сироварів змушені або скорочувати виробництво, або йти в масові акції розпродажу. За акціями традиційні сири типу „Російського“ дистриб’ютори все частіше мають можливість придбати по 150 грн/кг, в той час як в офіційних прайсах для мереж до сих пір фігурує рівень 200 грн/кг», — йдеться в повідомленні.

 Зазначається, що імпортні сири, звичайно, дешевше, але вони вже також часто потрапляють в розпродаж, псуючи настрій вітчизняним сироварам. «Минулого місяця імпорт сичужних сирів знову виріс в порівнянні з квітнем на 10%, а ввезення плавленого сиру і зовсім збільшилося на 85%. Так що зараз продавці імпортного сиру конкурують не тільки з вітчизняними сироварами, а й між собою», — розповідають експерти.

Варто додати, що Україна у травні експортувала 326 т напівтвердого сиру і 150 т плавленого. А експорт сирного продукту в порівнянні з травнем 2019 року зменшився більш ніж на чверть, до 1,3 тис. т.

Зауважимо, що основними країнами-експортерами сиру в Україні є: Польща — 69%, Німеччина — 11%, Нідерланди — 6%. В країну також ввозяться сири з Франції, Італії, Данії, Латвії, Литви, Угорщини, Бельгії та інших країн. Нагадаємо, потік дешевих європейських сирів в Україну не зменшується.

Джерело: Agravery.com