Новости рынка

У Чернігові викрито організовану групу фальсифікаторів алкоголю

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Нацполіції в Чернігівській області.

 «Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань та підрозділу внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури провели 13 одночасних обшуків в оселях фігурантів та орендованих ними складських приміщеннях», — йдеться в повідомленні.

 Зазначимо, що санкціоновані обшуки відбулися в рамках розслідування кримінальних проваджень, відкритих за частиною 1 статті 199 та частиною 3 статті 204 Кримінального кодексу України. Перша з них визначає відповідальність за виготовлення чи інші незаконні операції щодо, серед іншого, підроблених марок акцизного податку. Друга — за незаконне виготовлення або збут підакцизних товарів, небезпечних для життя чи здоров’я людей.

«Поліцейські провели обшуки одночасно за всіма визначеними адресами — як у помешканнях деяких фігурантів, так і в складських приміщеннях, орендованих членами групи задля зберігання і відвантаження контрафактної продукції», — розповіли слідчі. Так, в ході обшуків поліція вилучила 2 тонни рідини з характерним запахом спирту (конкретний хімічний склад встановить експертиза), а також майже 2 тис. літрів розфасованого алкогольного фальсифікату.

Крім цього, вилучено стоси паперів «чорної бухгалтерії» та гроші у вітчизняній, американській та європейській валютах — сумарно в еквіваленті майже 600 тис. грн. «Вилучено і транспортні засоби, які слугували для перевезень сировини для підпільного виробництва та готового фальсифікату. З цією метою зловмисники використовували мікроавтобуси, а не вантажівки, щоб не привертати зайвої уваги», — пояснюють у Нацполіції.

 Крім того, під час обшуку поліцейські виявили та вилучили понад 40 тис. пачок цигарок, теж без марок акцизного збору. Походження товару та шляхи його подальшого збуту будуть встановлені в ході подальшого розслідування. «Члени „алкогольного синдикату“ відвантажували свою контрафактну продукцію як покупцям із самого Чернігова, так і замовникам з різних куточків області. Конкретні ланцюжки збуту наразі з’ясовуються», — додали слідчі. Наразі триває досудове розслідування у названих кримінальних провадженнях.

Джерело: Agravery.com