Новости рынка

Українськи товарі отримали вільний доступ на ринок Великої Британії.

З 1 січня 98% українських товарів отримали вільний доступ на ринок Великої Британії. Про це повідомляє Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої та аграрної продукції.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року Велика Британія остаточно вийшла із Європейського союзу. ЗВТ надасть вільний доступ на британський ринок для 98% української продукції, а з 2023 року для України буде лібералізовано ще 2%.

 «Це знакова подія для нас, адже важливим було не тільки підписати Угоду з Великобританією, але і узгодити це з Європейським Союзом, враховуючи підписану раніше Угоду про асоціацію. Нам вдалося досягти хороших результатів, оскільки наші показники торгівлі з Євросоюзом не були змінені», — зазначив міністр економічного розвитку Ігор Петрашко.

 Угода значно покращить баланс і структуру двосторонньої торгівлі між Україною та Сполученим Королівством, забезпечить переконливі можливості для бізнесу, вигідну співпрацю з українськими партнерами. Також Мінекономіки проводиться підготовка до нових угод з Тунісом, Єгиптом, Йорданією, В‘єтнамом, Індонезією та Китаєм. Крім того, Україна розширює можливості для преференційного експорту товарів на ринки ЄС, Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Грузії в рамках Регіональної конвенції «ПанЄвроМед».

 Серед інших результатів міжнародної співпраці – активізація роботи по «промисловому безвізу», який надасть додаткові торгові преференції для українських експортерів, та визнання української системи сертифікації насіння країнами ЄС, що дозволяє Україні повноправно брати участь у міжнародній торгівлі насінням. «Це крок до визнання того, що українська аграрна продукція буде і надалі розширювати свою присутність на європейському ринку», — підкреслив Міністр.

Джерело: Agravery.com