Новости рынка

В супермаркетах України з’являться вертикальні ферми для вирощування зелені

Vertical Field, ізраїльський стартап, який розробив систему вертикального землеробства, підписав угоду з Moderntrendo S.R.O., міжнародним сільськогосподарським дистриб’ютором, про розміщення своїх установок в мережах супермаркетів по всій Україні. Про це повідомляє east-fruit.com.

 «На початку 2021 року компанія Vertical Field реалізує пілотний проект в національній мережі супермаркетів Varus, а потім розшириться на інші мережі. Varus управляє 95 магазинами в 25 містах і щодня привертає близько 260 тис. клієнтів», — йдеться в повідомленні. Зазначимо, що ґрунтові установки Vertical Field складаються з окремих блоків рослин, які можна перебудувати за бажанням для вирощування місцевих овочів. Ця зелена стіна підходить для вирощування овочів в магазинах, офісах і багатоквартирних будинках або в будь-якому місці в міських районах, де мало місця, але багато стін. «Продукти, вирощені з нашою допомогою, не містять пестицидів, виробляють менше відходів, ніж традиційне сільське господарство, і використовують на 90% менше води, вирощуючи в точних кількостях в контрольованому середовищі з більш короткими циклами вирощування», — розповідають у компанії.

 Крім того, ферми є модульними, розширюваними і переміщуються, з повністю автоматизованим управлінням урожаєм і стерильним середовищем, яке вимагає значно меншого контакту з людьми. Наразі пропонуються такі культури, як салат, базилік, петрушка, капуста і м’ята, все за конкурентоспроможними цінами. «Одне з відкриттів, яке з’явилося під час кризи COVID-19, — це необхідність розробки рішень, які дозволять міським жителям отримати доступ до здорової їжі з мінімальним втручанням людини і без залежності від транспортування і доставки з віддалених місць.

Проект з Varus призведе до більшої кількості проектів в найближчому майбутньому з великою кількістю мереж в Україні», — заявив Гай Еліцур, генеральний директор Vertical Field. За словами Дениса Бондара, директора Moderntrendo, дистриб’ютора продукції в Туреччині, Східній Європі і Азії, пілотний проект разом з Vertical Field в майбутньому буде дуже корисним суспільству, тому що впровадження інноваційних та власних технологій вертикального вирощування продуктів для міської екосистеми компанією Vertical Field — це новий рівень в Україні.

Джерело: Agravery.com