Новини ринку

Сумські фермери за рік наростили онлайн-продажі зелені в 10 разів

Пандемія стимулювала сумських фермерів –– голландця Анне Фредерік Ван Сайена та його дружину Наталю –– активніше використовувати інтернет-канали збуту. Анне Фредерік та Наталя у жовтні 2017 року відкрили свій інтернет-магазин «Закрома Про це повідомляє agrotimes.ua. «Створення інтернет-магазину нам обійшлося в $2 тис., які ми заплатили розробникам сайту. До пандемії Covid-19 онлайн-замовлень було дуже мало: ми активно продавали свою продукцію через два звичайних магазини у місті Суми. З березня 2020 року обсяг онлайн-продажу почав поступово зростати і зрештою збільшився вдесятеро порівняно з початковими показниками», — розповідають фермери.

Так, приблизно 80% клієнтів, які придбали в них товари через онлайн-ресурс, стали постійними покупцями. Але це унікальна ситуація, що склалася у зв’язку з пандемією, вважають фермери. «На сьогодні в господарстві салатна зелень та пряні трави вирощуються в теплиці площею 500 м². Ще одна теплиця площею 1,5 тис. м², на жаль, постраждала під час граду кілька років тому. Зараз її використовуємо для вирощування зелені за технологіями відкритого ґрунту. Разом із земельною ділянкою, яка з нею межує, сумарно площа відкритого ґрунту в господарстві становить 3 тис. м²», — додав власник господарства.

 Зауважимо, що оскільки виробництво циклічне, посіви роблять фактично щотижня. Навесні асортимент найширший: салати типу айсберг, ромен, лолло біонда, лолло россо, фріліс, фрізе. Із салатами сусідують кінза, рукола, шпинат, щавель, базилік двох видів, чабрець. Усю продукцію можна придбати в інтернет-магазині, асортимент якого постійно оновлюється.

Джерело: Agravery.com