Новини компанії

У І півріччі 2020 року «Укрспирт» збільшив чистий прибуток на 67%

За перше півріччя 2020 року чистий прибуток ДП «Укрспирт» склав 21 млн гривень, що на 67% перевищує відповідний показник за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє прес-служба ДП «Укрспирт».

 «За перше півріччя 2020 року чистий прибуток „Укрспирту“ склав 21 млн грн. У порівнянні з тогорічним результатом 12,6 млн грн — відбулося зростання на 67%. Важливим є і те, що підприємство цього року за цей період сплатило на 91 млн грн більше податків у державний бюджет, у порівнянні з 2019 роком», — розповідає Сергій Блескун, в.о. директора ДП «Укрспирт». Також, цього року сплачено 307 млн грн податків, в аналогічному періоді 2019 року — 213 млн. Щодо показників виробництва, то вони також зросли, у І півріччі 2020 року державним підприємством було вироблено 3,3 млн декалітрів спирту, а в цей же час 2019 року — 2,5 декалітрів спирту.

 «На такий фінансовий результат вплинули декілька особливих факторів, які мали місце у 2020 році. Із позитивних, це виробництво сировини для вітчизняних виробників антисептичних засобів. Здійснювати таку діяльність підприємству надала Верховна Рада України з 2 по 30 квітня. Негативно на фінансові результати вплинула заборона експорту спирту, яка діяла з 19 березня по 15 травня», — пояснює очільник.

 Слід додати, що окрім щоденної господарської діяльності зараз відбувається реформа спиртової галузі, зокрема і ДП «Укрспирт». З 18 лютого, коли Комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики була погоджена стратегія приватизації ДП «Укрспирт» зроблено низку кроків у цьому напрямку: приведено у відповідність до вимог чинного законодавства статут підприємства, проведено оцінку усіх основних засобів ДП «Укрспирт», введено в експлуатацію окремі основні засоби, які раніше не були введені.

«12 об’єктів (виробничих майданчики) ДП „Укрспирт“ було передано до Державного фонду майна України. Ще 6 об’єктів цього тижня ми передали до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і найближчим часом вони також будуть у відомстві ДФМУ. А це вже майже половина всіх потужностей ДП „Укрспирт“. У зв’язку з цим, виробничі потужності підприємства будуть поступово скорочуватись до того часу, коли галузь повністю не перейде у приватну власність», — підкреслив Сергій Блескун.

Джерело: Agravery.com