Новини ринку

Україна у 2020 році експортуватиме харчові продукти із амаранту

 В українських виробників та переробників амаранту цьогоріч є шанс активно конкурувати на зовнішніх ринках.  ЄС готовий купувати амарантову макуху і шрот у великих обсягах.  Про це розповів Олександр Дуда, керівник Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції, передає agronews.ua.

 «Закупівельна ціна на амарант в Україні минулого року перевищувала експортні ціни, тож вітчизняним агровиробникам не було потреби експортувати його за кордон. У 2020 році виробники зменшили ціну з 25 тис. грн/т до 20 тис. грн/т, тож наразі українські аграрії мають усі шанси скласти вагому конкуренцію вже на експортному ринку», — зазначає Дуда.

 Варто додати, що Україна у 2020 році експортуватиме продукти переробки із амаранту з високою доданою вартістю, а не сировину. Загалом, серед країн, які найбільше закуповують амарант та продукції із нього можна назвати Індію, Пакистан, Перу. Купують цю культуру і в ЄС. «Імпортерів цікавить амарантова олія, борошно і макуха з цієї високопротеїнової культури», — підкреслює експерт.

 В той же час вітчизняний виробник здатен запропонувати набагато різноманітнішу лінійку виробів. Зокрема, такий корисний продукт, як амарантова крупа. «Варити її потрібно лише 2−3 хв. Це дієтична, білкова, безглютенова страва, яку варто споживати, серед інших, спортсменам, матерям, які годують діток, самим діткам. Вироби з амаранту замовляли, наприклад, для української збірної під час тренувань. І були дуже задоволені», — підкреслив фахівець.

 Нагадаємо, площі посівів амаранту в Україні можуть досягти 20 тис. гектар