Новини ринку

Уряд запроваджує підтримку промисловості та експортерів

Кабінет міністрів України запроваджує низку програм для підтримки мікро-, малого, середнього бізнеcу, а також великої промисловості і експортно орієнтованих галузей. Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, передає ukrinform.ua.

За його словами, уряд розробляє програми з підтримки промисловості та експортно орієнтованих галузей. «Тут так само буде питання кредитування та питання локалізації, підтримка українського виробника. Підтримка українських виробників — це пріоритет, який буде закладено в основу економічної стратегії у найближчі роки. У нас є кілька пілотних проектів, що стануть першим етапом у створенні спеціальних зон, що допоможе нам залучити іноземні інвестиції та сприяти створенню нових потужностей в Україні», — зазначив прем’єр. Він додав, що Кабмін зараз допомагає мікро-, малому і середньому бізнесу, по яким криза вдарила найбільше. У цьому напрямку уже працюють програми дешевого кредитування. «Ми хочемо, щоб усі підприємці мали доступ до дешевого кредитного ресурсу фактично під 0%.

Другий напрямок — часткова виплата заробітних плат на тих підприємствах, де у працівників був зменшений робочий час. На підтримку робітників було виділено майже 5 млрд грн», — пояснив глава уряду. Таким чином, Україна перейняла досвід західних країн, впроваджуючи програму підтримки робітників, на яку за один тиждень подалися майже 7 тис. осіб. «Ми будемо робити відшкодування. Програма працює. Рефінансувати кредити під 0% з відтермінуванням сплати тіла кредиту в цьому році абсолютно можливо. Додаткова програма „Нові гроші“ також буде працювати у найближчі дні», — заявив Шмигаль.