Новини ринку

Зміївська паперова фабрика запустила нові потужності з переробки комбінованої картонної упаковки

Зміївська паперова фабрика у партнерстві з Tetra Pak® запустила нові потужності з переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування в Україні

Інноваційна лінія повного циклу переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування (Tetra Pak і аналогів) введена в дію на Зміївській паперовій фабриці у Харківській області. Завдяки модернізації на 25% збільшилася загальна виробнича потужність лінії з переробки картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування. Тепер щороку підприємство зможе переробляти до 15 тисяч тонн цього виду упаковки та виробляти понад 4 тисячі тонн високоякісної поліалюмінієвої гранули. Вперше в Україні з’явиться повний цикл переробки всіх компонентів комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування на одному промисловому майданчику, що наблизить національну галузь поводження з відходами до стандартів ЄС.

Співінвесторами проєкту стали Зміївська паперова фабрика та компанія Tetra Pak, світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. Загальні інвестиції в проєкт склали близько 1,7 млн євро. Це партнерство підтверджує прагнення обох компаній працювати згідно з принципами економіки замкнутого циклу.

На Зміївській фабриці переробляється та отримує друге життя целюлозна частина комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування Tetra Pak і аналогів ще з 2009 року. А давній партнер фабрики, видавництво «Ранок», для друку своїх книг використовує вторинний папір, вироблений у результаті переробки такої упаковки. Директор видавництва Віктор Круглов зазначив, що близько 50% друкованої продукції виготовляється з переробленого паперу, і видавництво планує збільшити цю частку до 70%, у тому числі завдяки реалізації видавничих проєктів у співпраці з відповідальним бізнесом і громадськими організаціями.

Завдяки модернізації лінії та встановленню сучасного обладнання європейських виробників PallMann і WIPA тут, на Зміївській паперовій фабриці, із суміші поліетилену та алюмінію будуть також виробляти вторинну поліалюмінієву гранулу. Ця затребувана сировина широко використовується для виготовлення різних виробів: садових меблів, оздоблювальних панелей, труб, предметів домашнього вжитку, а також як домішка в процесі виробництва полімерно-піщаних виробів (тротуарної плитки, інженерних люків, зливостоків) і дорожніх покриттів, що значно покращує їхні властивості. Завдяки багатоступеневій системі очищення чистота матеріалу досягає 98%. Вироби з вторинної поліалюмінієвої гранули можуть бути перероблені повторно.

Інфраструктура переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування в Україні динамічно розвивається з 2009 року, а об’єми переробки зростають щороку. Так, у 2020 році було перероблено 5950 тонн (більше 130 млн штук упаковок), що становить понад 31% від усього об’єму випущеної на ринок країни упаковки (у 2019 р. – 4670 тонн відповідно). Усього з 2009 року в Україні було перероблено більше 40 тисяч тонн комбінованої картонної упаковки Tetra Pak та аналогів.

«Сприяння розвитку інфраструктури для збирання й переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування Tetra Pak та її аналогів у всьому світі є важливою частиною стратегії сталого розвитку компанії. Спільні інвестиції в модернізацію лінії в Україні – частина глобальної стратегії компанії з розвитку переробних потужностей. Ми також підтримуємо впровадження принципу Розширеної відповідальності виробника в Україні та освітні проєкти, які популяризують роздільний збір відходів та показують важливість сталого розвитку й циркулярної економіки для нашої планети», – повідомив Ігор Череватов, генеральний директор Tetra Pak в Україні.

Проєкт у Харківській області був реалізований у рекордно короткі терміни, незважаючи на пандемію COVID-19, а сучасне обладнання від європейських постачальників, встановлене на підприємстві, відповідає найвищим світовим практикам.

Прес-реліз