MARKET NEWS

МЗС сприяло виходу 137 українських компаній на іноземні ринки

Міністерство закордонних справ України створює нові економічні можливості для українських експортерів та залучає іноземних інвесторів до України, і за півтора року роботи уряду допомогло 137 українським компаніям розпочати роботу на нових іноземних ринках Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

 «Сильна економіка — це фундамент сильної країни і сильної зовнішньої політики. Це один з шести головних пріоритетів Стратегії зовнішньополітичної діяльності», — розповів Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ. Крім того, Кулеба повідомив про підписання документа, який затвердив масштабні внутрішні зміни в МЗС на напрямі допомоги бізнесу, розвитку торгівлі та залучення інвестицій — «Порядку діяльності відділів з економічних питань у складі закордонних дипломатичних установ».

 Документ визначає критерії оцінки дипломатів на економічному напрямі за конкретними показниками та з чітким визначенням ролі конкретної дипломатичної установи. Йдеться про кількість відкритих ринків для груп українських товарів, організації зустрічей українських компаній з іноземними партнерами, назви компаній, які вийшли на ринок іноземної країни, обсяг залучених інвестицій тощо. «Ми запроваджуємо в МЗС ефективні практики, які вже працюють в корпоративному секторі. Нині ми закріпили ці процедури інституційно, але ми працюємо за ними вже понад рік», — додав урядовець.

 Таким чином, за півтора року роботи уряду 137 українських компаній розпочали роботу на іноземних ринках за сприяння МЗС і закордонних дипломатичних установ України. Для 59 товарних груп у 18 країнах світу відкриті ринки або відновлений доступ на ринки у співпраці з Держпродспоживслужбою. Серед останніх досягнень — відкриття ринків меду та продукції бджільництва в Катарі, молочної продукції в Туреччині, м’яса птиці в Ліберії, м’яса птиці та яєць в Японії. «Результати говорять самі за себе. Приємно, що МЗС отримує позитивні оцінки від бізнесу. Бізнес відчуває у дипломатах надійних партнерів. Саме тому кількість компаній в нашій Раді експортерів та інвесторів при МЗС України за рік зросла майже в чотири рази. Рік тому їх було близько ста. Нині до неї входять вже 370 компаній та бізнес-асоціацій. Бізнес йде туди, де допомагають не на словах, а у дійсності», — підсумував Дмитро Кулеба.

 Разом з тим, міністр закликав бізнес надалі розвивати культуру експортера, ефективно і конструктивно співпрацювати з МЗС, аби досягати успіхів спільними зусиллями.

Джерело: Agravery.com