MARKET NEWS

З України вперше експортували органічний лосось

У 2020 році вперше до України був імпортований органічний лосось для доробки та подальшого експорту до ЄС. Про це розповіла Ірина Федорченко, представник ТОВ «Органік Стандарт», передає agroportal.ua.

«У 2020 році в структурі експорту органічної продукції суттєвих змін не відбулося. Основною експортною категорією залишається сировинна продукція, тобто зернові, олійні та злакові продукти. Проте продукція переробки та ягоди урівнюють і додають вартості до структури експорту органічної продукції», — повідомляє Федорченко. Так, серед продуктів переробки відмічають концентрат яблучного соку, хоча це доволі нестабільний продукт, який залежить від урожайності яблук. У 2020 році його експортували 3,4 тис. т, що на тисячу тонн менше, ніж у 2019 році. Крім того, минулого року експортовано 1,5 тис. т свіжих органічних яблук. «Серед ягід експортується чорниця дикоросла заморожена, минулого року експорт був на рівні 6 тис. т. Щороку цей показник знаходиться приблизно в таких же межах, але збільшується експорт сушеної чорниці. Також майже втричі порівняно з 2019 роком зріс експорт органічної замороженої малини — до 3,2 тис. т», — додає представник ТОВ «Органік Стандарт».

 На думку експерта, в структурі експорту продукції переробки органічних продуктів перспективними є вівсяні пластівці, томатна паста, горіхи та березовий сік, який відправляється вже готовий до споживання, часто зі смаковими добавками, до Польщі, Румунії та Чехії.

Джерело: Agravery.com