Новости рынка

Імпорт оливкової олії в Україну зріс в 3 рази

За останні 5 років імпорт оливкової олії в Україну зріс в 3 рази. Про це повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.

«З кожним роком набуває все більшої популярності оливкова олія, а відповідно ростуть і її імпортні поставки. В 2020 році було імпортовано 3,8 тис. т оливкової олії, що на 56% перевищує показник попереднього року», — йдеться в повідомленні.

 Зазначається, що основними постачальниками оливкової олії в Україну є Італія, Іспанія та Греція, на частку яких приходиться 85% всіх поставок. Дані країни є і виробниками оливкової олії. «Виробництвом оливкової олії займається лише 35 країн світу. При цьому, найбільшим виробником є Іспанія, на частку якої припадає 50% світового обсягу виробництва даного продукту. Далі слідують Греція, Туніс та Італія», — додають в УКАБ.

Слід підкреслити, що світові обсяги виробництва оливкової олії в 5 разів менші в порівнянні з соняшниковою. «Хоча оливкова олія набирає все більшої популярності в Україні, однак її частка в загальному фонді споживання олій різних видів займає не більше 7−8%. Витиснути не менш корисну соняшникову олію, що більш характерна для української кухні, оливковій олії не вдасться, в першу чергу, за рахунок більш високої ціни. Навіть на фоні ціни, що зросла, соняшникова олія залишається дешевшою в 2,5−3 рази в порівнянні з оливковою», — пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Джерело: Agravery.com